Domů » Aktuality » Blíží se závěr školního roku

Blíží se závěr školního roku

Vážení rodiče, kvapem se blíží závěr školního roku a možná, že si všichni společně oddechneme. Druhé pololetí tohoto školního roku bylo zvláštní, netypické a v mnohém velmi náročné. Nejen pro Vás či pro nás učitele, ale hlavně pro vaše děti, naše žáky. Bylo to pololetí plné změn, zvratů a nečekaných řešení. Všichni jsme se museli s touto situací doslova a do písmene poprat. Někdo to zvládl hůř, někdo lépe. Každý jsme si z této situace mohli vzít ponaučení. Věřím, že se tak u většiny stalo. Vaše děti měly jedinečnou možnost stát se samostatnějšími a zodpovědnějšími. Věřím také, že se v mnohém změnil i Váš postoj ke škole a k vyučujícím.

Z vlastní zkušenosti vím, že videokonference nemůže nahradit přímou výuku a kontakt se spolužáky a vyučujícími. Když jsme se ptali žáků v jednotlivých třídách na docházku do školy, téměř všichni sdělili, že se do školy už těšili. To mě utvrzuje v tom, že všechno v našem školství není tak špatné, jak to někteří věční kritikové prezentují. Netvrdím, že je všechno ideální a vždycky je co zlepšovat.

Včera jsme se dověděli z novinových článků a kusých zpráv, že se chystají další změny v uvolňování, které mají platit od příštího týdne pro závěr školního roku. Zatím nic oficiálního a proto si dovolím zorganizovat konec školního roku podle nás.

Školní rok v naší škole bude ukončen již v pátek 26. 6. 2020. Ve dnech 29. a 30. 6. 2020 je vyhlášeno ředitelské volno. To je vyhlášeno z důvodů rekonstrukce vnitřních prostor školy. V této době budeme připravovat školu k předání jako staveniště. Všechny práce musejí být ukončeny nejpozději v přípravném týdnu, abychom mohli rozběhnout nový školní rok.

Informace k závěru školního roku:

  • Ukončení školního roku 2019/2020 je v pátek 26. 6. 2020. V 8,00 hodin si všichni žáci mohou ve svých třídách vyzvednout vysvědčení a rozloučit se spolužáky. Ukončení předávání je v 9,00 hodin. Ti, kteří tak neučiní, mohou si v průběhu prázdnin vyzvednout vysvědčení v kanceláři školy v době úředních hodin, vždy v pondělí od 8,00 do 11,00 hodin.
  • Žákům devátých ročníků bude vysvědčení předáno v pátek v 9,00 hodin.
  • V pátek 26. 6. 2020 nebude fungovat ani školní družina, ani školní jídelna.
  • V týdnu od 22. 6. 2020 budou třídní učitelé vybírat učebnice.

Dovolím si touto cestou poděkovat všem za spolupráci, popřát příjemné letní měsíce s tím, že se těším na osobní setkávání s Vámi a spolupráci.

Milan Knápek, ředitel školy.

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial