Domů » Aktuality » Deky ze Žerotínky zahřejí čtyřnohé nalezence

Deky ze Žerotínky zahřejí čtyřnohé nalezence

Deky, které zahřejí psy v meziříčském útulku během silných mrazů, přinesly  23.ledna děti prvního stupně meziříčské Základní školy Žerotínova. Ve společné sbírce zakoupili žáci také dvě krabice granulí a pamlsků pro čtyřnohé nalezence, aby zimu v útulku přečkali v plném zdraví. Sbírku na ZŠ Žerotínova zorganizovala Hana Pernická, asistentka učitele. „Podařilo se nám vybrat celkem 38 dek a prostředky na zakoupení kvalitních granulí. Dostalo se nám poděkování a také čtyřnozí obyvatelé meziříčského útulku projevili radost. Pan ošetřovatel nám pověděl plno zajímavostí o fungování útulku, ale také o zdejších psích hostech. Zjistili jsme například, že je zde řada pejsků, kteří mají své páníčky v nemocnici,“ uvedla Hana Pernická. Akci podpořil ředitel školy Milan Knápek. Škola se charitativním a veřejně prospěšným akcím věnuje dlouhodobě v rámci rozvoje sociálních kompetencí žáků. „Vychováváme k lidskosti v duchu Komenského zásad,“ připomněl ředitel školy Milan Knápek.

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial