Domů » Aktuality » Dopis od ministra Plagy

Dopis od ministra Plagy

Vážení rodiče,

včera jsme obdrželi od pana ministra Plagy dopis, který se týká přijímacího řízení na SŠ. Tento dopis Vám přeposílám v příloze (věnujte prosím pozornost hlavně bodu 2, a to i v Odůvodnění).

Stále platí, že žáci mají možnost podat na SŠ dvě přihlášky a to i tehdy, když už podali přihlášky na SŠ umělecké. Přihlášky odevzdávají sami na příslušné SŠ do 1. 3. 2021. My jim ve škole přihlášky vytiskneme v prvním týdnu v únoru, tedy po pololetním vysvědčení, abychom tam mohli napsat známky. Jak je žákům předáme, bude záležet na momentální situaci.

Jednotné přijímací zkoušky (tedy ty celostátní) nejsou v tomto školním roce pro SŠ povinné. Může je nahradit školní přijímací zkouška, kterou si každá SŠ vypracuje sama podle svého. Na SŠ se také nemusí dělat žádné přijímací zkoušky, a to v případě, že škola bude mít uchazečů málo nebo „tak akorát“. Upravuje se také podíl přijímací zkoušky na celkovém hodnocení přijímacího řízení. Toto všechno by mělo být uvedeno v kritériích přijímacího řízení, které každá SŠ musí zveřejnit do 31. 1. 2021. O formě přijímací zkoušky rozhoduje ředitel SŠ, který své rozhodnutí musí zveřejnit do 8. 3. 2021, tedy až bude vědět, kolik uchazečů se na danou SŠ hlásí.

Přijímací zkoušky se budou konat od 12. 4. 2021. Každý uchazeč dostane na přijímačky pozvánku s datem, místem a způsobem konání zkoušky. Výsledky přijímacího řízení budou oznámeny nejdříve 28. 4. 2021.

Toto vše se týká 4-letých oborů s maturitní zkouškou. Uchazeči o 3-leté učební obory pouze podají přihlášku, přijímací zkoušky nedělají.

O jakýchkoli změnách Vás budu informovat. Pokud máte jakékoli dotazy, napište.

Celé znění dopisu

Mějte se pěkně.