Domů » Aktuality » Hodinový vnuk spojuje vzdálené generace, žáci ze Žerotínky se potkávají se seniory

Hodinový vnuk spojuje vzdálené generace, žáci ze Žerotínky se potkávají se seniory

Porozumění mezi generacemi je hlavní myšlenkou projektu „Hodinový vnuk“, jehož se účastní žáci Základní školy Žerotínova ve Valašském Meziříčí. Několikrát ročně se setkávají se seniory v jejich Domě ve Valašském Meziříčí, aby si společně vyprávěli a četli. Klienti meziříčského Domu pro seniory se na setkání s dětmi těší a žáci překonávají ostych při setkáních s nejstarší generací.

Setkávání seniorů s dětmi přináší oběma generacím nezapomenutelné zážitky. „Děti seniorům čtou a ti zase dětem vyprávějí. Odpovídají jim na otázky, které si pro ně žáci připravili. Děti získají k seniorům pěkný vztah a do Domu pro seniory přinášejí spontánní radost jejich klientům,“ uvedla vychovatelka školní družiny Vlasta Palátová. Spolupráci vymyslela bývalá vedoucí školní družiny Radka Drozdová a škola v ní pokračuje.

Projekt „Hodinový vnuk“ je jedinečný každým setkáním generací, které od sebe dělí několik desítek let. „Je to setkání dvou různých světů, děti si poslechnou příběhy z pro ně dávného minulého století. Samy děti pak přinášejí do Domu pro seniory ve Valašském Meziříčí především dobrou náladu a smích, který pomáhá ke sblížení a k porozumění mezi dětmi a seniory,“ prozradila vychovatelka družiny ZŠ Žerotínova Vlasta Palátová.

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial