Domů » Aktuality » Informace k nástupu žáků do školy

Informace k nástupu žáků do školy

NÁSTUP I. STUPNĚ A ŽÁKŮ 9. ROČNÍKŮ, STŘÍDAVÁ VÝUKA 6., 7. a 8. ROČNÍKŮ

PONDĚLÍ 30. 11. 2020

V následujících řádcích najdete potřebné informace k provozu školy po návratu celého prvního stupně a žáků devátých tříd k prezenční výuce. Žáci šestých, sedmých a osmých ročníků se budou prezenčně vzdělávat v týdenních turnusech. Prosím, berte následující informace jako směrodatné. V průběhu výuky se mohou vyskytnout nějaké drobné úpravy, o kterých budete včas informováni.

Vstup do školy a čas příchodu:

VCHOD OD TĚLOCVIČNY

5. B                 7,50 hodin

4. B                 7,55 hodin

VCHOD DO ŠKOLNÍ DRUŽINY

1.A                  7,50 hodin

3. A                 8,00 hodin

HLAVNÍ VCHOD 1. DVEŘE

2. A                 7,50 hodin

9. A                 7,55 hodin

9. B                 8,00 hodin

HLAVNÍ VCHOD 2. DVEŘE

6. A                 7,50 hodin                  týden od 30. 11. do 4. 12. 2020

6. B                 7,55 hodin

6. C                 8,00 hodin

8. A                 8,05 hodin

8. B                 8,10 hodin

7. A                 7,50 hodin                  týden od 7. 12. do 12. 12. 2020

7. B                 7,55 hodin

HLAVNÍ VCHOD 3. DVEŘE

3. B                 7,55 hodin

5. A                 8,00 hodin

BOČNÍ VCHOD U VNĚJŠÍHO ATRIA

1.B                  7,50 hodin

2. B                 8,00 hodin

4. A                 8,10 hodin

K této formě příchodů do školy jsme přistoupili proto, abychom zabránili zbytečnému potkávání žáků.

Organizace výuky

Výuka a její ukončení se bude řídit podle mírně upraveného rozvrhu hodin klasické prezenční výuky. Drobné změny se budou týkat hodin hudební a tělesné výchovy.

Stále platí pravidlo, že žáci po celou dobu výuky a ve společných prostorách musí mít ochranu horních cest dýchacích. Odložit je mohou pouze při konzumaci stravy ve školní jídelně a o velké přestávce při konzumaci svačiny.

Doporučujeme, aby žáci měli minimálně dvě roušky a dodržovali zvýšená hygienická opatření.

Provoz školní jídelny

Všichni žáci, kteří budou mít prezenční výuku, budou na obědy automaticky přihlášeni. Pokud si žák nechce obědy odebírat, musí si je odhlásit v kanceláři školní jídelny.

ORGANIZACE ODCHODŮ NA OBĚD

Cizí strávníci 10,30 – 11,00 hodin (pouze do obědových nádob)

Žáci na distanční výuce  11,00 – 11,15 hodin (pouze do obědových nádob)

Odchody žáků jednotlivých tříd na obědy se budou řídit interním rozpisem. Výdej obědů bude probíhat od 11,20 do 13,40 hodin tak, aby v jídelně byla zachována všechna hygienická opatření a patřičné rozestupy a vzdálenosti při konzumaci jídla.

Provoz školní družiny

Ranní provoz 6,00 – 7,50 hodin

Při zachování homogenních skupin dohled koná jedna vychovatelka školní družiny.

Odpolední provoz do 15,30 hodin

Vzhledem k tomu, že musíme zachovat homogenitu skupin, budeme nuceni z organizačních důvodů zkrátit odpolední provoz školní družiny. Vychovatelkám školní družiny budou pomáhat i asistentky pedagoga (týkat se to bude především žáků 4. a 5. ročníků).

Prosíme rodiče, aby tato opatření respektovali a snažili se dodržet určené časové rozpisy. Hodně nám tím pomůžete a ulehčíte všem zúčastněným. Věřte, že je tato situace velmi náročná organizačně, proto se předem omlouváme pro případ, že dojde k menším nesrovnalostem.

Děkujeme za pochopení.

Milan Knápek, ředitel školy