Domů » Aktuality » Informace pro deváťáky

Informace pro deváťáky

Milí deváťáci,

10.11. 2020 měly proběhnout třídní schůzky, na kterých jsem chtěla vašim rodičům říct něco k přijímacímu řízení. Bohužel neproběhnou. A bohužel vám momentálně nemohu ani podat správné informace, protože asi nikdo neví, jak vše nakonec bude. Ministerstvo školství slíbilo, že se situací bude zabývat a do konce listopadu vydá jasné pokyny. Tak uvidíme.

Zatím stále platí, že každý žák 9. ročníku může odevzdat 2 přihlášky na uměleckou střední školu (do 30. listopadu) a 2 přihlášky na běžnou SŠ (do 1. března). Žák, který se uchází o studium na maturitním oboru, musí dělat jednotnou přijímací zkoušku z M a ČJ (ta má být 12. a 13. dubna 2021). Žák, který se uchází o studium na umělecké škole, dělá jen talentové zkoušky (v lednu – každá škola si termín stanoví sama), přijímací zkoušky z M a ČJ nedělá.

Prosím všechny, kteří chtějí studovat na umělecké SŠ, aby se ozvali, abychom jim mohli přihlášky vytisknout. Přihlášku musí potvrdit dětský lékař, tak ať máte dost času. Zároveň doporučuji všem, kteří váhají, jestli přihlášku na uměleckou školu podat nebo ne, aby tak učinili, protože po 30. 11. už to nebude možné. Do ledna pak máte možnost si rozmyslet, jestli ke zkouškám půjdete nebo ne. Neztrácíte tím nárok na 2 přihlášky v únoru. Umělecké školy nejsou jen konzervatoře, ale i obory jako průmyslový design, grafický design, design interiéru, malba, multimediální tvorba, užitá fotografie a média, modelářství a návrhářství oděvů, obuvi, módních doplňků, uměleckořemeslné zpracování dřeva, skla apod.

Za „normální“ situace bych vám všem doporučila navštívit SŠ v rámci dne otevřených dveří. Ty měly být v našem okolí teď 6. a 7. 11. Opět bohužel nebudou. Některé školy to nahrazují online prohlídkou, sledujte www stránky středních škol.

Mně včera přišla prosba, jestli mohu přeposlat tento e-mail. Tak přeposílám a vy sami zvažte, jestli se chcete podívat, jak vypadá taková online prohlídka nebo ne:

Vážení,

jako již tradičně i v letošním školním roce jsme se rozhodli uspořádat Den otevřených dveří naší školy, a to v pátek 6. 11. 2020 od 12.00 do 18.00 hodin a v sobotu 7. 11. 2020 od 9.00 do 18.00 hodin.

Vzhledem k momentální nepříznivé situaci jsme ale bohužel nuceni představit naši školu potenciálním zájemcům, jejich rodičům a případným fanouškům pouze on-line formou. Pokusili jsme se proto alespoň část z toho, co je u nás ve škole možné vidět a dozvědět se, umístit na komunikační platformu/ webový server Discord.

Dovolujeme si Vás tedy touto cestou pozvat k on-line návštěvě naší školy a současně Vás tímto požá dat  oumožnění přístupu rovněž vašim žákům, případně rodičům, a to odesláním následujícího odkazu, jehož prostřednictvím bude možné se do naší školy v uvedených dnech „podívat“. 

Odkaz na server je:        discord.gg/7JE7vQE

Děkujeme předem za spolupráci a těšíme se na vaši návštěvu

 

Mgr. Martina Růžičková,

ředitelka školy

Střední škola filmová, multimediální a počítačových technologií, s.r.o.

Filmová 174, 760 01  Zlín

 Další informace je možné rovněž získat na webových stránkách školy: https://creativehill.cz/

Máte-li jakékoli dotazy týkající se přijímacího řízení, klidně se na mne obraťte, budu-li umět, ráda pomohu. Dobré informace jsou i na www.zkola.cz, www.infoabsolvent.cz, www.atlasskolstvi.cz.

Mějte se hezky

Jarmila Povalová

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial