Domů » Aktuality » Kašpar, Melichar a Baltazar pomáhali na Žerotínce

Kašpar, Melichar a Baltazar pomáhali na Žerotínce

Tříkrálová koleda zněla začátkem ledna ve třídách Základní školy Žerotínova. Žáci prvního stupně si připravili pro své spolužáky povídání o svátku Tří králů a společnou koledou pomohli vybrat dary pro charitativní sbírku křesťanské Charity. Kulturní atmosféra akce školáky Žerotínky příjemně zabavila a společnými silami vybrali příspěvek pro potřebné. Žerotínka se charitativních akcí účastní pravidelně, jsou součástí výchovy žáků školy. „Pomoc druhým prostřednictvím charity patří k základním projevům humanismu evropské civilizace. Děti si připomněly důležitý křesťanský svátek a společně se tak rozloučily s vánočními svátky. Pomohli jsme pro Charitu vybrat pěknou částku, z čehož mám radost,“ uvedl ředitel školy Milan Knápek. Charitě byla předána částka 7160 Kč. Před Vánocemi zorganizovala škola jarmark, kde žáci představili a prodávali své vlastní výrobky. Výtěžek z akce věnovala škola studentce z daleké Bangladéše v rámci programu Banglakids, do kterého se škola zapojila. „Děkuji kolegům, kteří se na úspěšné charitativní činnosti školy podílejí a pomáhají tak naše žáky vést k lidskosti a zájmu o druhé,“ prozradil ředitel školy Milan Knápek.

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial