Domů » Aktuality » Konec války i Lidice – živá historie na Žerotínce

Konec války i Lidice – živá historie na Žerotínce

Živá historie v hodinách ŽŠ Žerotínova pokračuje. Konec 2. světové války si připomněli žáci osmého ročníku pietní vzpomínkou u pamětní desky Jana Šrubaře, návštěvou památníku holocaustu a obětí 2. Světové války ve městě Valašské Meziříčí. Na červen škola připravuje ve spolupráci s městem a místním svazem ČSBS uctění památky Lidic, na školní zahradě u symbolu naděje – lidické hrušně.

U lidické hrušně zazní v červnu slova představitelů města a žáci školy připomenou tragédie, k nimž došlo v závěru 2. světové války na Valašsku. „Posel naděje zasazený na školní zahradě se stal symbolem a živou vzpomínkou. Společně s našimi žáky budeme na stále aktuální historii pravidelně vzpomínat, aby nebyly tragické události zapomenuty. Akce jsou součástí živé výuky historie na naší škole,“ uvedl ředitel ZŠ Žerotínova Milan Knápek.