Domů » Aktuality » Krásenský zvoneček ovládla Žerotínka

Krásenský zvoneček ovládla Žerotínka

Krásenský zvoneček ovládli ve dvou kategoriích recitátoři ZŠ Žerotínova. Prestižní recitační soutěže, kterou již po osmadvacáté uspořádalo Kulturní zařízení, se začátkem dubna zúčastnily školy z Valašského Meziříčí a přilehlých obcí. V nejmladší kategorii zvítězila Adéla Suchánková a vítězkou své kategorie se stala také Zuzana Nejezchlebová. Pověstný „hattrick“ unikl Žerotínce v kategorii nejstarších žáků, v níž se umístila druhá za ZŠ Šafaříkova. Mezi středními školami zvítězilo Gymnázium Františka Palackého.

Soutěž v recitaci měla ve sklepení M-klubu především v kategorii základních škol vysokou úroveň, což potvrdila svým hodnocení také předsedkyně poroty Nina Martínková. „Oceňuji kvalitu soutěžících a nasazení, s jakým se jim jejich pedagogové věnují.“ Komentář platí také pro recitační tým Žerotínky, kterému se už léta naplno věnuje zkušená pedagožka Jana Kršková. Není tedy náhodou, že se mezi nejlepšími v nejmladší kategorii umístila na třetím místě Amálie Kamlarová a na čtvrtém místě skončila Vendula Kristová. Mezi staršími se ve druhé kategorii dostala na bronzovou příčku Marie Koléšková a na pátém místě skončila Sofie Žitníková. V nejstarší kategorii žáků základních škol si nejlépe vedl Petr Vajgl na pátém místě. „Gratuluji celému našemu týmu a děkuji všem za skvělou reprezentaci školy. Prezentačním dovednostem, recitaci i divadlu se na Žerotínce věnujeme úspěšně už řadu let, pro naše žáky to jsou cenné zkušenosti, které se jim v životě budou hodit,“ uvedl ředitel školy Milan Knápek.

 

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial