Domů » Aktuality » Školáci Žerotínky hledali oranžovou cestu do školy

Školáci Žerotínky hledali oranžovou cestu do školy

Nebezpečná cesta do školy není lhostejná žákům ZŠ Žerotínova. Houstnoucí doprava a absence bezpečných přechodů znamenají pro školáky na cestě do školy reálné nebezpečí. Žáci proto hledali spolu s učiteli i rodiči bezpečnou „Oranžovou cestu do školy.“ S výsledkem ale nejsou spokojeni.

Opravdu bezpečnou cestu do školy se totiž žákům Žerotínky a vychovatelkám školní družiny najít nepodařilo. „Scházejí bezpečné přechody a blízko míst, kde žáci přecházejí, navíc parkují auta a znepřehledňují tak situaci. Takový je stav například v ulici Tolstého, s ním rozhodně nemůžeme být spokojeni,“ uvedla vychovatelka školní družiny Zuzana Pernická. Na přítomnost dětí v okolí školy navíc podle zjištění školního týmu neupozorňuje žádná značka. Směrem od hlavní kruhové křižovatky je cesta ke škole „oranžová“ jen na papíře. Téma je pro školu aktuální. Bezpečnost pro děti ve věku od 6 – 10 let, které se do projektu zapojily, je na jejich cestě do školy zásadní. „Věříme, že se nám brzy podaří situaci společně s městem řešit. Na bezpečí našich žáků nám záleží, zvlášť když chodí do školy po chodnících sami. K současnému bezpečnému retardéru před školou uvítáme další bezpečnostní prvky na cestě od hlavní kruhové křižovatky,“ uvedl ředitel ZŠ Žerotínova Milan Knápek. V souvislosti s výtvarnou dopravní soutěží žáci Žerotínky vytvořili mapu nebezpečných míst ve městě. „ Pomocí červených puntíků zakreslili místa, kudy neradi chodí. V mapě naznačili barvami pocity strachu, hrdosti, radosti a nespokojenosti. Nebezpečné místo v dopravě blízko školy výtvarně zpracovali,“ vysvětlila učitelka estetické výchovy Jana Šošolíková.

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial