Domů » Aktuality » Strom přání a dobročinný bazárek na Žerotínce

Strom přání a dobročinný bazárek na Žerotínce

Adventní čas je plný očekávání, předvánoční přání proto plní žákům ZŠ Žerotínova už od bronzové neděle strom přání. Děti jej společně nazdobily a jsou na něm dobroty pro ptáčky. Předvánoční čas je také dobou dobročinnosti, proto učitelé školy společně se svými žáky připravili odpoledne ve čtvrtek 13. prosince dobročinný bazárek a vánoční jarmark, výtěžek z těchto akcí pomůže projektu Adopce na dálku pro děti z Bangladéše.

Vánoční strom přání je letos už třetím významným symbolem na školní zahradě. Po lípě, která připomíná stoleté narozeniny republiky, a lidické hrušni, jež odkazuje k památce obětí nacistické okupace, je adventní smrček symbolem kouzla Vánoc. „Vánoce mají být naplněny štěstím, které se neprodává v obchodních řetězcích, štěstím, které dokážeme předat druhým. Pak jsou Vánoce časem splněných přání a naplňují nás radostí ze společných setkání,“ vysvětlil symboliku vánočního stromu přání ředitel ZŠ Žerotínova Milan Knápek. Na strom skutečně mohou děti věšet také svá vlastní přání, ale i dobroty pro ptáčky, kterým žáci pravidelně sypou krmení rovněž do nedalekého školního krmítka. Vánoční jarmark spojený s dobročinným bazárkem pomůže získat prostředky pro projekt Bangla Kids. Neprodané zboží bude věnováno místní charitě. Akce se tradičně koná ve školní jídelně a v prostorách před ní. „Žáci spolu s učiteli vyrobili dárkové předměty na vánočním Zvonkování, aby je mohli zájemcům nabídnout na vánočním jarmarku. Dobročinný bazárek nám pomohl rozšířit sortiment nabízených předmětů, jejichž prodej poslouží dobré věci,“ uvedl ředitel školy Milan Knápek. Den před touto akcí navíc veřejnost potěšil koncert školního pěveckého sboru vedeného Alenou Hrachovcovou. Koledy zazpíval na vánočním pódiu meziříčského náměstí v rámci předvánočního kulturního programu organizovaného městem Valašské Meziříčí. „Žáci nám zpestřili zpěvem koled už předvánoční Zvonkování a také zdobení vánočního stromu ve vestibulu školy. Jejich vystoupení na náměstí potěšilo nejen rodiče, ale i přátele školy. Přejeme všem radostné Vánoce,“ poděkoval organizátorům všech školních akcí ředitel ZŠ Žerotínova Milan Knápek.

    

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial