Domů » Aktuality » Vzdělávací program Osvětim

Vzdělávací program Osvětim

Dne 25.4.2018 se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili vzdělávacího programu Osvětim – svědomí lidstva. S česky hovořícími průvodci navštívili obě části Státního muzea: Osvětim – Auschwitz a Březinka – Birkenau. Tento nacistický vyhlazovací koncentrační tábor se stal symbolem holocaustu, byl založen v roce 1940 na okraji městečka Osvětim a stal se místem hromadného vyvražďování Židů. Žáci měli možnost podrobněji se seznámit s životem v táboře, s osudy vězňů a zavražděných Židů. V rámci prohlídky navštívili také pavilon věnovaný obětem z Československa. Prohlídka koncentračního tábora byla pro každého velmi silným zážitkem. Je důležité, aby oběti holocaustu nebyly zapomenuty. Tato temná část historie musí zůstat varováním pro další generace, aby se nic podobného víckrát nemohlo opakovat.

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete