Domů » Aktuality » Vzpomínku na Masaryka prožili v rámci hodiny dějepisu žáci Žerotínky

Vzpomínku na Masaryka prožili v rámci hodiny dějepisu žáci Žerotínky

Slavnostní vzpomínky na 169. výročí narození T. G. Masaryka se u jeho pomníku v parku Botanika zúčastnili také žáci 6. ročníku ZŠ Žerotínova v rámci hodiny dějepisu. „Děkujeme studentům místního gymnázia za pěkně připravené historické pásmo a organizátorům akce z řad města i svazu bojovníků za svobodu. Naši žáci si tak zážitkovou formou připomněli významný den a prožili společně emoce, které jsou do textů učebnic jen obtížně přenosné,“ uvedl ředitel školy Milan Knápek.

Hodiny dějepisu v ulicích města jsou pro žáky Žerotínky pravidelným oživením výuky historie. Na podzim loňského roku se setkali deváťáci s legionáři v legiovlaku. Výročí okupace Československa  nacisty, od kterého uplyne 80 let, si připomenou žáci společně u pamětních desek obětí 2. Světové války a u památníku holocaustu.

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial