Domů » Aktuality » Žáci Žerotínky poznali budoucnost sklářského řemesla

Žáci Žerotínky poznali budoucnost sklářského řemesla

Kouzlo sklářského řemesla poznali v praxi žáci osmého ročníku ZŠ Žerotínova Valašské Meziříčí. V rámci projektu Kreativ navštívili dílnu Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské a ve školní huti si vyzkoušeli techniku „lehání“ skla. Seznámili se také s výtvarnými obory, které střední umělecká škola nabízí. 

Sklářské řemeslo na Valašsku rozhodně nevymřelo, osmáci ze Žerotínky se o tom přesvědčili na vlastní oči. „Praktická ukázka zpracování skla a jeho zdobení na žáky zapůsobila. Sami si vyzkoušeli techniku foukání, malování a tzv. lehání skla. Poznali budoucnost sklářského řemesla i moderní trendy, které tento obor dále rozvíjí,“ uvedla učitelka estetické výchovy ZŠ Žerotínova Jana Šošolíková. Praktická výchova žáků a jejich kompetencí jim pomáhá lépe porozumět řemeslu, které má budoucnost. „Spolupracujeme také s dalšími středními školami, díky kterým žáci v praktické výchově poznávají kvalitní řemeslnou práci. V tomto směru úspěšně spolupracujeme s učňovskými obory Střední průmyslové školy stavební,“ uvedl ředitel školy Milan Knápek. 

 

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial