Domů » Aktuality » Živá trikolora a stovkové štafety – oslavy výročí na Žerotínce

Živá trikolora a stovkové štafety – oslavy výročí na Žerotínce

V barvách trikolory oslavili století výročí republiky v pátek před začátkem podzimních prázdnin žáci a učitelé Základní školy Žerotínova ve Valašském Meziříčí. Společně se vyfotili na nádvoří školy a zavzpomínali na vznik samostatného státu. Formou štafety také všichni zaběhli Zátopkův maraton v tělocvičně školy. Každý absolvoval v rámci štafety sto metrů, vzdálenost symbolicky připomněla žákům sto let od založení Československa.

Oživení významného výročí v rámci školy přijali na „Žerotínce“ s úsměvem společně žáci i kantoři. „Připomenout lidsky a smysluplně významné výročí našeho státu byl hlavní cíl akce. Myslím, že se zapíše do paměti i těm nejzatvrzelejším odpůrcům hodin dějepisu mezi žáky. Chtěli jsme výročí společně prožít, nejenom si ho připomenout, a to se nám povedlo,“ uvedl ředitel Základní školy Žerotínova Milan Knápek.

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete