Domů » Aktuality » Bulhaři na Žerotínce

Bulhaři na Žerotínce

Ve dnech 19.- 23.6.2022 na naši školu zavítala dlouho očekávaná návštěva-  žáci a učitelé z bulharského Sevlieva, se kterými jsme spolupracovali na divadelní hře v rámci projektu Erasmus+ nazvaném Významné historické mezníky a osobnosti České republiky a Bulharska (číslo: 2019-1_CZ01-KA229-061143)

Jedním z hlavních důvodů této návštěvy bylo česko-bulharské divadelní představení o Cyrilu a Metodějovi, na kterém všichni po dlouhou dobu usilovně pracovali. Divadelní ztvárnění života dvou významných učenců bylo zároveň propojením historie obou zemí. Hrálo se celkem třikrát v prostorách M-klubu za přítomnosti rodičů, žáků a učitelů. Představení se všem líbilo, sledovali ho se zaujetím a některým dojetím ukápla i slzička.

Pobyt na Valašsku si všichni zpestřili i několika výlety. Navštívili jsme Pustevny, kde jsme samozřejmě nevynechali sochu Cyrila a Metoděje. Neopomenuli jsme ani Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm a příjemná byla i prohlídka hvězdárny.

Čas rychle utekl a tento společný projekt je u konce. Říká se, že když něco končí, něco nového začíná. A tak i my doufáme a těšíme se, že spolupráce se školou Vasil Levski bude nadále pokračovat.

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial