Domů » Aktuality » Návštěva Osvětimi, černého svědomí lidstva

Návštěva Osvětimi, černého svědomí lidstva

V brzkých ranních hodinách 9. listopadu jsme my, žáci 9. ročníku Základní školy Žerotínova, opustili pomyslné hranice Valašského Meziříčí a vydali jsme se směrem k polskému městu Osvětim. Naším cílem byl vzdělávací program ve státním muzeu Auschwitz (Osvětim)- Birkenau (Březinka).

Průvodce nás provedl první části muzea, prošli jsme několik budov, ve kterých byly fotky obětí tohoto zvěrstva, také jsme míjeli místnosti, kde byly vystaveny kufry, ostříhané vlasy, protézy či boty. Bohužel jsme neminuli ani osudová místa smrti. Dozvěděli jsme se spoustu informací o životě v táboře a o jeho fungování. Navštívili jsme i druhou část – Březinku. Zde jsme se přesvědčili, že nacisté zlikvidovali většinu budov a dalších důkazů o svém barbarství.

Každý z nás přítomných si musel uvědomovat, že po půdě, kde jsme se procházeli my, se v nedávné minulosti procházeli nevinní lidé, kteří jen nesouhlasili s názory ostatních, byli jiné rasy či vyznáni a byli za to potrestáni. Uvědomujme si, co se děje kolem nás a prosím nedopusťme, aby se tyto okamžiky někdy opakovaly.

                                                                                                          Tereza Zezulková 9.B

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial