Domů » Aktuality » NĚKOLIK OTÁZEK A ODPOVĚDÍ NA PROVOZ ŠKOLY PRO I. STUPEŇ

NĚKOLIK OTÁZEK A ODPOVĚDÍ NA PROVOZ ŠKOLY PRO I. STUPEŇ

1) kdo bude asi mít na starosti jakou skupinu při maximální účasti dětí (třídní učitel, družinářka, asistentka)

2) jak děti budou do školy vpouštěny – dítě od autobusu přichází ke škole cca 7:40 – bude muset čekat např. další hodinu, pokud by se vpouštělo třeba po 5 nebo 10 min?

3) jaký bude rozdíl mezi skupinou jen dopolední a prodlouženou?

4) budou moci děti z prodloužené skupiny odejít dřív než na konci? A bude konec v 16:00?

5) pokud se dítě přihlásí, bude možnost toto později zrušit?

Odpovědi na Vaše otázky:

  1. Personální rozdělení pracovníků bude problém, obzvlášť když se bude ze třídy hlásit více jak 15 žáků. Nevím, komu z dětí mám říct, že je ten šestnáctý popřípadě další. V této chvíli vím, že u skupin se vystřídají dva pedagogičtí pracovníci.
  2. Děti budou do školy vpouštěny podle harmonogramu, který musíme připravit podle skutečného zájmu. Máme k dispozici čtyři vchody, takže najednou budou začínat čtyři skupiny žáků, aniž by se potkali. Další upřesnění bude 19. 5. 2020.
  3. Podle pokynů MŠMT jsme povinni zajistit provoz školy do 16,00 hodin. Dopoledne budou žáci plnit připravené a zadané úkoly, které připraví jednotliví třídní učitelé žákům v domácí přípravě. Tyto úkoly budou plnit žáci, i když nebudou zrovna se svou třídní učitelkou tak, aby je už nemuseli dodělávat doma a zatěžovat tím rodiče. V odpolední části se bude spíš relaxovat, popřípadě si v nejkrajnějším případě žáci dodělají to, co nestihli dopoledne.
  4. Samozřejmě, že se ze skupiny může odejít dřív než v 16,00 hodin. To je nejzazší čas, kdy by měli poslední žáci opustit školu. Abychom však vše personálně pokryli a podle zájmu rodičů, budeme skupiny tvořit i podle časů odchodů dětí domů.
  5. Důležité je dítě přihlásit do daného termínu. Odhlásit dítě můžete kdykoli.

Další dotazy rádi odpovíme. Nástupy dětí do školy a personální zabezpečení sdělíme 19. 5. 2020 prostřednictvím našich webových stránek.

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial