Domů » Aktuality » PÁR SLOV NA POVZBUZENOU

PÁR SLOV NA POVZBUZENOU

Vážení rodiče.

Vím, že je situace pro mnohé z nás hodně složitá a třeba i trochu zbytečně podléháme tlaku okolí z nepříznivých zpráv.

Pokusme se ale vnímat nastalou situaci vnímat i jinak a možná trochu pozitivněji. Kdy jindy, když ne teď, bychom měli mít více času na své děti. V klidu si s nimi sednout, zahrát společenské hry, vyjít kousek za město do přírody, povídat si s nimi a hlavně, naslouchat jim.

Kdy jindy máme tolik času, když je v mnoha podnicích karanténa, popřípadě jste s dětmi na tzv. „Ošetřovném“. Dělejte s Vašimi dětmi běžné činnosti, vařte s nimi, uklízejte. Mnohdy se dítě naučí více tímto neformálním vzděláváním než dlouhým vysedáváním ve školní lavici.

Učivo je až na nějakém vzdálenějším místě. Neříkám, že se máte úplně vykašlat na učení, obzvláště u malých školáků je důležité mít řád a fixovat základní návyky. Věřte však, že daleko důležitější je Vaše komunikace s dětmi.

Do dalších dnů bych Vám chtěl popřát hodně pevné nervy. Každý problém se dá řešit.

Mgr. Milan Knápek

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial