Domů » Aktuality » PODZIMNÍ PRÁZDNINY A CO DÁL?

PODZIMNÍ PRÁZDNINY A CO DÁL?

Už po dalším zpřísnění opatření proti šíření covid 19 bylo téměř jisté, že se žáci do lavic hned tak nevrátí. Z mého pohledu je to velmi špatná situace pro všechny aktéry. Špatné je to pro žáky devátých ročníků, ale hlavně pro prvňáčky a druháky. Pro ty první proto, že se chystají do života a na střední školy, pro ty druhé proto, že potřebují získat návyky a vytvořit si silné sociální vazby po nástupu do školy a pro ty třetí proto, že už v minulém pololetí toho zameškali poměrně dost a ve druhé třídě by si ledaco mohli zopakovat.

Protože nevíme, jak dlouho tento stav potrvá, rozhodli jsme se přijmout z naší strany určitá opatření, která, alespoň doufám, uklidní rodiče a prospějí i žákům.

Výuku na prvním stupni i budou řídit sami vyučující. Budou podle svého uvážení a potřeby organizovat online schůzky. Mnozí z nich tak již činí a pro větší efektivitu práce si dokonce třídu dělí na dvě skupiny.

Výuka na druhém stupni bude určena rozvrhem hodin pro online vyučování, který najdete od pátku v aplikaci Bakaláři. Každá třída bude mít denně dvě maximálně tři online hodiny. Hlavní předměty (M, ČJ, AJ) budou v této výuce převažovat.

Mám k Vám velkou prosbu. Promluvte se svými dětmi o tom, ať se v online hodinách věnují dané problematice, ať si neposílají se spolužáky sms zprávy a chaty a podobně nenarušují vyučování. Dále bych na Vás chtěl apelovat, abyste Vy i Vaše děti ctili zásady ochrany osobních údajů. Za to bych Vám chtěl předem poděkovat.

Na závěr si dovolím trochu úvahy. Situace není pro nikoho snadná. Vy rodiče máte jedno, dvě, maximálně tři děti školou povinné. Je to pro Vás nesnadná situace, doma je daleko více impulzů pro rozptylování a děti jsou možná o to více nesoustředěné. Učitelé mají na starosti daleko více žáků. Když jsem to velmi zhruba počítal, jedná se asi o šedesát prací, které musí opravit a dát žákům zpětnou vazbu. Z 80% jsou to také matky, které prožívají stejné starosti, které trápí i Vás. Proto si vážím jejich práce a prohlašuji, že každý vyučující se v této době snaží podat co možná nejlepší výkon, protože jim na znalostech Vašich dětí záleží.

Děkuji i Vám, rodičům, za pochopení a toleranci, když se náhodou chybička vloudí. Věřím, že společnou spoluprací to všichni společně zvládneme a přečkáme ve zdraví a pohodě tyto náročné dny.

Milan Knápek

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial