Domů » Aktuality » Týden vědy a techniky Akademie věd ČR 2016

Týden vědy a techniky Akademie věd ČR 2016

Zahrnuje přednášky, výstavy, dny otevřených dveří, dokumentární filmy, workshopy, vědecké kavárny a mnohé další aktivity napříč celou republikou i všemi vědeckými obory. Festival oslovuje studenty středních škol, pro které jsou připraveny především přednášky a exkurze v dopoledních hodinách. Odpolední, podvečerní a doprovodné programy jsou pak určeny na širokou veřejnost. Týden vědy a techniky AV ČR koordinuje Odbor popularizace vědy a marketingu Střediska společných činností AV ČR, v. v. i. Na organizaci festivalu se podílí všechna pracoviště Akademie věd ČR.

Letošní, šestnáctý ročník, který bude zahájen v úterý 1. listopadu a skončí v neděli 13. listopadu, se ponese v duchu motta „Za hranice známého“. Část programu je věnována mj. vesmíru.

V rámci tohoto programu jsme se zúčastnili projektu

EXPERIMENTY PRO ŠKOLY A VEŘEJNOST

v Zámku Žerotínu dne 3.11. a 4.11.2016 s žáky 8. a 9. ročníku.

Pracovníci Hvězdárny Valašské Meziříčí, p. o. s moderními přístroji, pokusy, roboty atd.

Program:

• Pokusy s rozkladem světla – spektroskopie
  • Základy optických jevů a optických soustav
  • Elektromagnetismus trochu jinak a přesto zajímavě
  • Jak fungují a zobrazují moderní CCD prvky
  • Robotika a automatizace v praxi – možnost naprogramovat si svého robota