Domů » Aktuality » Žerotínka slaví další úspěchy recitátorů

Žerotínka slaví další úspěchy recitátorů

Ve čtvrtek 30. března se v Rožnově pod Radhoštěm konalo okresní kolo Přehlídky dětských recitátorů, na kterou postoupily 4 naše žákyně. Aničce Grossmannové z 1. třídy se podařilo obhájit svůj úspěch a umístila se na 3. místě. V pátek 31. března jsme vyrazili na Vsetín na soutěž Chrám i tvrz, naši školu zde reprezentovalo 11 žáků a velmi se jim dařilo. V 1. kategorii 1. – 3. tříd se na 3. místě umístila Valerie Vrátníková (1.B). Děvčata Ema Hrdinová (1.A) a Kristýna Pernická (1.A) obdržely čestné uznání za 4. místo. Ve 2. kategorii 4. – 6. tříd se na 2. místě umístila Izabela Bednářová (6.B), 3. místo obsadila Lída Kollárová (4.A) a o 4. místo se společně podělily Veronika Horáková (4.A) a Karolína Vrbická (6.B). V kategorii nejstarších si čestné uznání a tím i 4. místo zasloužila Sofie Žitníková (9.B). Soutěžící si museli připravit text od českých autorů a vyzkoušeli si recitovat jak poezii, tak i prózu. Naše škola se těší z tak krásných úspěchů, všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.