Domů » Aktuality » JIŽ TŘETÍ TÝDEN JINAK

JIŽ TŘETÍ TÝDEN JINAK

Milí rodiče.

Je to tři týdny, kdy byly kvůli pandemii uzavřeny školy a Vaše děti musely zůstat doma. Už bylo několikrát řečeno, že tato situace je velmi náročná hlavně pro Vás. Dostali jste se do rolí, ve kterých se třeba necítíte komfortně. Věřte,  že jsme i my museli opustit komfortní zónu a přijmout něco, co nám není zrovna příjemné.

Přece jen kontakt z očí do očí je daleko přirozenější a příjemnější než kdejaká videokonference a učení na dálku. Bohužel si to žádá situace.

Dovolím si však malou filozofickou úvahu. Mí rodiče mi vždy vštěpovali, že z každé životní situaci se dá najít i něco pozitivního a poučného.

Myslím si, že teď je ta správná doba, kdy můžeme uvažovat hlavně pozitivně. Právě teď je ta chvíle, kdy bychom mohli naše děti naučit větší samostatnosti a odpovědnosti. Samozřejmě, že se má dít s patřičným nadhledem. Věřte však, že děti jsou schopny tuto odpovědnost přijmout. V mnoha případech jsme to my dospělí, kdy si myslíme, že nejlépe bude, když dětem vše naservírujeme na stříbrném podnose a dodáme až „pod nos“.

 Při plnění úkolů je nechte vyhledávat, třídit podstatné od nepodstatného, zkoumat, pracovat s chybou. Chyba není nic špatného, ale je potřeba ji vyhledat a napříště ji neudělat. Toto je přece život a i my dospělí děláme spoustu chyb. Někdo si to připustí, jiný ne, ale to už je jiný příběh.

Věřte, že nám všem kantorům, už nám Vaše děti chybí. Už bychom zase chtěli poslouchat ten, někdy až nesnesitelný, hluk o přestávkách a ve školní jídelně. Chybí nám i to jejich věčné štěbetání v hodinách, jejich, mnohdy vtipné, výmluvy a odpovědi, to jejich „vaření z vody“ při ústním zkoušení. Prostě vše to, co dělá školu školou.

Mějte se moc pěkně, jak jen to v této situaci jde. Myslete pozitivně.

Milan Knápek, ředitel školy

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial