Domů » Družina » Keramická dílna

Keramická dílna

U VESELÉHO KNOFLÍKU

vede p. vychovatelka Zuzana Pernická

Vítáme Vás na stránkách naší malé školní keramické dílny, kterou navštěvují žáčci 1.-3.třídy naší ZŠ. Jsme rozděleni do dvou skupin a setkáváme se každou středu. Učíme se základům práce s hlínou, různé možnosti dekorování, výrobou vlastních razítek, šablon…. Zajímá nás keramika od historie až po současnost. Určitě nás čeká spousta práce, která bude jako každoročně zakončená výstavou v prostorách školy.

A co je hlavní, velmi nás to baví

Letošní rok jsme zahájili zasláním výrobků žáků z minulých ročníků do výtvarné mezinárodní soutěže Dunajský umělec 2021 (Danauber Art Master 2021). V naší kategorii jsem vyhráli.

Rok 2020/2021
Letošní téma budou kachle, kachličky a výroba vlastních forem. Povedla se nám překrásná
výstava v Muzejním a Galerijním centru ve Valašském Meziříčí. Bohužel naší letošní činnost
předčasně přerušila pandemie.

Rok 2019/2020

Keramický kroužek při družině bude v letošním školním roce 2019/2020 probíhat opět ve středu v obvyklém čase od 15.00– 16.30. Opět budou dvě skupiny, každá bude mít dílnu 1 x za 14 dní. Tyto skupiny už jsou naplněné. S dětmi budeme pravidelně taky navštěvovat seniory a s těmi staršími opět Hospic Citadela.

Dále bude otevřena ještě jedna skupina, se kterou se budeme setkávat 1 x za měsíc a můžou se do ní přihlásit děti kdykoli v průběhu roku. Na vyzkoušení. Tato skupina se bude setkávat taky ve středu od 13.00-14.30.

Novinkou tohoto roku budou plánované workshopy na podzim a na jaro, do kterých se můžou přihlásit i maminky a tatínci se svými dětmi. Termíny včas oznámím.

Cena pravidelního kroužku je 400,- kč za celý školní rok. U nepravidelného se platí akorát za materiál 50,- na dílnu. Moc se na všechni těším a věřím, že i tento školní rok bude pro nás alespoň tak úspěšný, jako ten předešlí.

Letošní téma budou kachle, kachličky a výroba vlastních forem.

Rok 2019/2020

Na zahájení kroužku jsme s dětmi navštívili krásnou výstavu pana Ivana Jakeše OHLÉDNUTÍ. Jeho tvorba byla pro dětem velmi blízká a srozumitelná. Odcházeli jsme plní nádherných pocitů a s klidem v duši 🙂

Dne 17.10.2019 proběhla v Muzejním a Galerijním centru komentovaná prohlídka výstavy Ivana Jakeše Ohlédnutí. S vybranými dětmi jsme se této prohlídky zúčastnili. Pan Jakeš více jak hodinu povídal o své tvorbě, námětech a zážitcích, odpovídal na dotazy návštěvníků a co je nejkrásnější, přislíbil návštěvu v naší školní dílně. Moc se na něho s dětmi těšíme 🙂

Rok 2018/2019