Domů » Aktuality » PRO RODIČE

PRO RODIČE

Vážení rodiče.

Máme za sebou čtrnáct dní trochu jiné formy výuky, než jaký probíhal doposud.

To, že tento způsob funguje, je z převážné části Vaše zásluha. Za to Vám všem patří velký dík. Věřím, že je to pro mnohé z Vás velmi těžké, mnohdy to jde se skřípění zubů, ale bohužel to budeme muset ještě nějaký čas vydržet.

Pro dvě skupiny žáků je toto období obzvláště těžké. Tou první jsou žáci prvních ročníků, kteří si potřebují vštěpit tolik potřebné vědomosti a dovednosti, které se daleko lépe dělají v kolektivu vrstevníků. U této skupiny je velmi důležitá Vaše podpora a denodenní systematická práce. Druhou skupinou jsou žáci devátých ročníků, kteří se chystají na přijímací řízení na střední školy. Tato skupina je specifická tím, že je pouze na nich, jak tuto situaci využijí. Mám zpětnou vazbu od vyučujících, kteří deváťáky zásobují učivem, odkazy na různé stránky, nabízejí konzultace on-line. Záleží tedy jen na nich.

Na našich stránkách jsme vyvěsili dotazník pro rodiče, abychom měli zpětnou vazbu. Zatím nám odpovědělo 176 respondentů a věřte, že se snažíme velké množství připomínek vypořádat ke spokojenosti všech.

Několik údajů. Na otázku o zadávání úkolů, odpovědělo 88% kladně. 64%  respondentů odpovědělo, že množství úkolů je adekvátní, 21% si myslí, že je jich moc. Více odkazů nechce 65% dotázaných a 29 % by více odkazů naopak přivítalo. Úkoly je schopno plnit samostatně 77 % žáků, naopak pomoc potřebuje 18%. Čísla jsou samozřejmě zaokrouhlená.

Chtěl bych Vám alespoň touto cestou poděkovat za úsilí vynaložené při přípravě dětí a popřát hodně pevné nervy a zdraví Vám i Vašim blízkým. Věřím, že společnými silami to zvládnem.

Mgr. Milan Knápek, ředitel školy