Domů » Aktuality » Radost provázela setkání žáků Žerotínky s klienty Seniorparku

Radost provázela setkání žáků Žerotínky s klienty Seniorparku

Úsměvy, radost a písně provázely setkání žáků ZŠ Žerotínova s klienty valašskomeziříčského Seniorparku. Setkání se uskutečnila na přelomu března a dubna. Při první návštěvě děti seniorům zahrály a zazpívaly, při druhém společně z hlíny vyráběly symbol anděla. Tradiční setkání generací pomáhá klientům Seniorparku a v dětech rozvíjí empatii a úctu ke generaci našich prarodičů.

Tradiční lidovky i písně k táboráku provázeli žáci Žerotínky hrou na kytary, akordeon i flétnu. „Společně jsme si se seniory zazpívali a zavzpomínali také na jejich mládí, na jejich oblíbené písničky a tance. Setkání je vždy plné radosti a laskavého porozumění,“ prozradila vychovatelka školní družiny Vlasta Palátová. Druhou návštěvou zahájily pravidelná setkání s klienty Seniorparku děti ze školního kroužku keramiky. „Společně se seniory jsme modelovaly symbol srdce a anděla. Úsměvy dvou věkově vzdálených generací prozrazovaly vzájemnou blízkost a tolik potřebné porozumění,“ uvedla vedoucí kroužku Zuzana Pernická.

 

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial