Domů » Aktuality » Setkali se s „youtuberem“ a poznali skrytá nebezpečí

Setkali se s „youtuberem“ a poznali skrytá nebezpečí

Nástrahy sociálních sítí znají nejlépe sami „youtubeři“, a proto se žáci Žerotínky s jedním z nich setkali. Zjistili, jak se vyvarovat nebezpečí a nenaletět těm, kteří sociální sítě zneužívají. Populární youtuber Lukefry odpovídal na dotazy a obohatil žáky pádnými příklady z praxe v sociálních médiích.

„Máš otevřený profil na Instagramu a kdo všechno tě sleduje?“ další a další otázky otevíraly žákům obzory a youtuber Lukefry nenechal žáky jen v klidu prosedět hodinu, ale zapojil je do tématu, které se jich týká denně. Mladá generace už totiž netráví čas před televizní obrazovkou jako jejich rodiče, ale s chytrými telefony a své zážitky navíc sdílejí. Sdílejí je bezpečně a rozumí dezinformacím, které se v sociálních médiích objevují pravidelně a záměrně? Debata s populárním Lukefry jim dala odpovědi. „S nápadem přišli sami žáci osmého ročníku a my jsme jim jej pomohli uskutečnit. Setkání bylo obohacením pro žáky i učitele. Svět médií na sociálních sítích se rychle mění a my musíme držet krok,“ prozradil ředitel školy Milan Knápek.

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial