Domů » Aktuality » Školní zahrada Žerotínky zkrásněla, vévodí jí mongolská jurta 

Školní zahrada Žerotínky zkrásněla, vévodí jí mongolská jurta 

Atraktivní a inspirativní vzhled získala zahrada ZŠ Žerotínova, v rámci projektu oživení venkovních prostor školy zde vyrostla například venkovní učebna environmentální výchovy a přibyla řada dalších relaxačních a hravých prvků, vše s ekologickým podtextem a ve dřevě. 

Realizace projektu se uskutečnila během června a mezi nejvýraznější změny patří venkovní učebna v podobě populární „jurty“. „ S výsledkem jsme spokojeni, učebna je určena k celoročnímu provozu, v chladnějších měsících se v ní bude topit dřevem v krbových kamnech. Líbí se mi i další hrací a odpočinkové prvky, které na zahradě vznikly. Kombinace přírodních materiálů působí příjemně a esteticky,“ prozradil ředitel školy Milan Knápek. 

Realizace oživení školního areálu bude pokračovat rekonstrukcí školního hřiště a ve škole vznikne v rámci ekologického projektu také velká zemní nádrž na udržení a využití dešťové vody v budově.  „Jde o jeden z trendů budoucnosti, jak hospodařit s vodou ve městech, jsme rádi, že se do projektu naše škola zapojila,“ uvedl ředitel školy Milan Knápek. 

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial