Domů » Aktuality » Exkurze do ZOO

Exkurze do ZOO

Za deštivého rána dne 17. května jsme se my žáci 8. ročníku ZŠ Žerotínova vydali na cestu směrem zoo Zlín a navštívili jsme výukový program zaměřený na zvířata africké savany. V zoo se nás ujal průvodce Matěj a komentovanou prohlídku jsme začali u žiraf, o kterých jsme se mimo jiné dozvěděli, že nepoloží hlavu na zem ani při spánku. Ve výběhu se žirafami byla i další zvířata, jako třeba pštros, který má mozek o velikosti hrášku. Náš směr prohlídky pokračoval k hyenám, kde nám Matěj vyvrátil mýtus, že jde o mrchožrouty, protože si hyeny 90% své potravy uloví samy. Dalšími zajímavými savci byly třeba surikaty, které vyhrabávají naprosto dokonalé tunely. Došli jsme až ke slonům, kde nám náš průvodce představil nový přírůstek, slůně Kali. Tady naše společná exkurze skončila a my jsme pokračovali v samostatné prohlídce zoo.

Určitě doporučujeme se do zoo Zlín podívat a objednat si třeba i komentovanou prohlídku. Za zmínku stojí také to, že zoo má nově otevřený výběh gepardů a nádherný pavilon slonů. 

Výlet se nám vydařil a my si prohloubili dosavadní vědomosti z výuky přírodopisu. Všichni budeme mít na tento výlet pěkné vzpomínky.

                                                                           ZŠ Žerotínova VM, Tereza Zezulková 8.B       

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial