Domů » Aktuality » Keramická pec pro nevidomou sochařku

Keramická pec pro nevidomou sochařku

I naše keramická dílna na ZŠ Žerotínova se zapojila do projektu Keramická pec pro nevidomou sochařku Mariannu Jánošíkovou- Machalovou. Na dovršení své, i několikaměsíční práce potřebuje velkou keramickou pec. Tato pec má vnitřní rozměry okolo jednoho metru. Není běžně dostupná a na její výrobu se čeká i několik měsíců.  Proto se její cenová relace pohybuje ve vyšších částkách. Momentálně má k dispozici pec menší a bohužel její teplota nevystoupá do potřebné výšky. A tak své sochy musí odvážet k vypálení do jiných dílen. Hlína v suchém stavu je velice křehká a manipulace s ní dost náročná. Stává se pak, že se ji její práce doslova rozsype pod rukami. V naší dílně ji momentálně pomáháme glazovat a vypalovat odměny, které jsou pro tento projekt tak důležité. A vlastně i myšlenka tohoto projektu vznikla v družině na školní zahradě. Marianka s námi často spolupracuje, dokonce i její dcerka Eliška navštěvuje s námi Hospic.

Už se nám podařilo vysbírat skoro 70% částky a do konce zbývá ještě 10 dnů.  

Pokud byste chtěli i vy pomoct a podpořit její uměleckou tvorbu, můžete tak učinit přispěním částky na HITHITu anebo sdílením. V případě nedosažení celkové částky vám budou prostředky vráceny na účet. Předem Vám všem moc děkuji a Mariance přeji hodně zdraví a síly do další práce. 

Zuzana Pernická, vychovatelka ŠD

https://www.hithit.com/cs/project/8327/keramicka-vypalovaci-pec-pro-nevidomou-socharku

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial