Domů » Aktuality » Veselé zoubky na Žerotínce

Veselé zoubky na Žerotínce

Dne 23. března se naši prvňáci zúčastnili preventivního programu Veselé zoubky, který pro děti připravila drogerie DM. Na začátku projektu si děti zopakovaly znalosti o ústní hygieně, sdílely své zkušenosti a vědomosti, poté zhlédly humornou a poučnou pohádku Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek. Následoval interaktivní program, v němž děti například pomohly Hurvínkovi nakoupit zdravé potraviny, dozvěděly se zásady správné péče o zoubky, proč navštěvovat zubního lékaře, jak a proč vzniká zubní kaz, a pojmenovaly mléčný chrup. V závěrečném kvízu si ověřily své získané informace. Odměnou všem dětem byla od společnosti DM taštička se zubním kartáčkem, zubní pastou, přesýpacími hodinami, žvýkačkami bez cukru, samolepkami a pracovním sešitkem.

Lenka Danková, Nikola Palátová