Domů » Aktuality » Den prázdných tříd

Den prázdných tříd

Dne 4. Listopadu 2021 byl vyhlášen mezinárodní Den prázdných tříd, do nějž se zapojila taktéž naše škola. Účelem bylo strávit alespoň 1 vyučovací hodinu mimo prostor třídy a školy, a tak bylo na každém vyučujícím, jaký program si pro své děti zorganizuje. Naše třída navštívila ekocentrum, kde si pro děti nachystala program Mgr. Darina Husáková na téma Podzim v lese. Po skončení programu jsme využili sluníčka a vydali se pozorovat změny, které s sebou přináší podzim a poznávali jeho typické znaky. Ale jak už tomu tak bývá, i nás nemile překvapilo počasí. Více o tom ale už poví samotné děti z 3.A. (Nikola Palátová)

Lída Kollárová, 3.A:

Přišli jsme do třídy, na všechny se počkalo a mohli jsme vyjít do ekocentra. V ekocentru jsme si povídali o názvech stromů, kam patří jejich větve, listí a jehličí. Pak jsme si hráli na netopýry. Když tleskl netopýr, tak tleskla i moucha a úkolem netopýra bylo chytit mouchu. Pak jsme se rozloučili a šli se nasvačit na Vrchovinu. Jak jsme tam došli, začalo pršet. Tak jsme si oblékli pláštěnky a vyrazili do školy. Ve škole jsme hráli různé hry a pak jsme šli na oběd. Nejvíc se mi líbilo to pršení, bylo to dobrodružné.

Izabela Janušová, 3.A:

V den prázdných tříd jsme s naší paní učitelkou šli do ekocentra a tam jsme se učili, jak poznat stromy a jejich plody. Pak jsme se šli projít na Vrchovinu, kde jsme se byli podívat na krásný výhled na město Valašské Meziříčí. Potom začalo pršet, tak jsme se šli schovat a po chvilce šli zpět směrem do školy.

Martin Tydlačka, 3.A:

Ve čtvrtek jsme nebyli ve třídě, ale šli jsme do ekocentra a pak na procházku. V ekocentru se mi líbilo, že jsme hledali veveřičku, povídali si o stromech a plnili úkoly. Hodně se mi líbila ta část, kdy nám paní ukazovala vycpané ptáky a vysvětlila, jak se vyrábí. Z ekocentra jsme šli na procházku. Vyšli jsme postupně na vrchol kopce, tam začalo pršet a foukat. Byl tam hezký výhled na podzimní krajinu.

 

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial