Domů » Aktuality » Exkurze PVE Dlouhé stráně

Exkurze PVE Dlouhé stráně

Ráno 14. 10. 2021 v 7:30 jsme opustili areál školy a vyrazili směr Jeseníky. Když jsme projížděli Olomoucí, spatřili jsme zajímavou atrakci v podobě ,,obráceného horkovzdušného balonu´´ a hned jsme ,,googlili´´, jak funguje.

Naše prohlídka začala u Ski areálu Kouty, kde k nám do autobusu přistoupil odborník z praxe, který nám začal vyprávět o historii výstavby elektrárny Dlouhé stráně a podal všeobecné informace o českých i zahraničních elektrárnách. Po krátké cestě jsme přijeli do informačního centra, kde nám byl vysvětlen chod celé elektrárny, viděli jsme dva krátké dokumenty a byly nám zodpovězeny naše dotazy. Posléze jsme z infocentra vyšli ven a zamířili přímo do tunelu s barevnými mozaikami, který nás dovedl do kaverny. V kaverně jsme se seznámili s využitím elektrárny v praxi, prohlédli jsme si turbíny a poslechli jejich zvuk, viděli jsme chod celé elektrárny a proces výroby elektřiny.

Když jsme s prohlídkou kaverny skončili, opět jsme nasedli do autobusu a přejeli k dolní nádrži, kterou jsme si mohli prohlédnout, a průvodce nám vyprávěl další zajímavosti o elektrárně. Na horní nádrž jsme se bohužel nedostali, protože příroda na okolní vrcholky a na horní nádrž nadělila sněhovou nadílku, takže by byl problém tam dojet autobusem. Po prohlídce dolní nádrže jsme se přesunuli do autobusu a vyjeli kolem infocentra směr Valašské Meziříčí. Po pár hodinách jsme překročili hranice města a také ukončili tuto úžasnou exkurzi. Pro všechny to byl pěkný zážitek a skvěle nám doplnil učivo fyziky.

                                                                           Zpracovali: Tereza Zezulková a Tomáš Krist

                                                                                              žáci 8.B,  ZŠ Žerotínova VM

 

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial