Domů » Aktuality » První místo na Dnu země s Chamemelounem Bertem

První místo na Dnu země s Chamemelounem Bertem

V neděli, 21.4. se uskutečnil na náměstí Den země. Firma Tridas vyhlásila soutěž – vyrobit cokoli z jejich nasávané kartonáže. Materiál jsme dostali už před velikonocemi, děti si užívaly jeho vybalování a hned jim mnoho kusů začalo něco připomínat. Když jsme ale viděli dva kousky, které připomínaly papírový lustr, bylo rozhodnuto, takové oči může mít jedině chameleon.

Po velikonocích jsme se tedy pustili do výroby. Základ těla a hlavy byly  krabic, ve kterých jsme materiál dostali. Děti při výrobě vymýšlely jméno, vyhrál Chamemeloun Bert (není to překlep, takhle zní jeho jméno). Stejně jako naše planeta i chameleon mění barvy. Líbila se nám rozmanitost struktur a barev kartonu. A aby barvy měnil doopravdy, nasadili jsme do kartonů i mech a květiny.

Děkujeme všem, kteří nám dali hlas. Výlet, který dostaneme jako vítězové si určitě užijeme.