Domů » Aktuality » Žerotínka opět v rytmu!

Žerotínka opět v rytmu!

Žáci ZŠ Žerotínova ve Valašském Meziříčí přivítali první jarní den radostným rytmickým tvořením. Lektor hudebního programu Jiří Bouda nenásilně a přirozeně, rozvíjí v lidech všech věkových kategorií smysl pro rytmus. Hudební záběr Jiřího Boudy je široký. Předvádí hru na africké nástroje ( kora, balafon, kalimba a jiné), hraje na djembe, dunduny  a další perkusní nástroje. Mezi jeho další aktivity neodmyslitelně patří hra na tělo – body percussion. Působí v Brně v různých hudebních seskupeních, kurzech, pořádá bubenická show, teambuildingy, je zapojen do několika projektů.

V předvečer návštěvy naší školy uspořádal ve Schlattauerově kavárně ve Valašském Meziříčí koncert s africkou harfou.

Další den pak ve čtyřech pětačtyřicetiminutových blocích dokázal žáky zaujmout hrou na různé africké nástroje, hrou na tělo, djembe, další bubny a chrastítka. Velmi příjemná a spontánní atmosféra vznikla při společném bubnování s boom whackers.

Jak děti hodnotily tuto radostnou aktivitu:

Lukáš a Míša: ,, Představení bylo výborné. Hlavně nás ohromilo, že nás nechal zahrát na nástroje, i ty drahé. Uměl to výborně zahrát, protože je špičkový borec, který nepotřebuje nástroje. Nejlepší bylo, když hrál na své tělo jako na bubny. Naučil nás tleskat mnoha způsoby…´´

Patrik: ,, …Není nic, co by se mi nelíbilo… ´´

Tadeáš: ,, Pan Bouda byl typ meditační hudby, ale i zběsilého bubnování…´´

Lucie: ,,…hlavně když jsem viděla hudební nástroje, o kterých jsem předtím neslyšela…´´

Žáci odcházeli z této tvořivé dílny s pozitivním naladěním, obohaceni o nevšední zážitek.

Velmi si vážíme toho, že právě Jiří Bouda hudebně působí na naše děti. Prostřednictvím rytmu dochází k odbourávání stresu, rozvíjí se kreativita, respekt, soudržnost skupiny a naslouchání jeden druhému, což je v dnešní době potřeba.

Mgr. Lenka Senohrábková