Domů » Aktuality » Žerotínka v Bulharsku

Žerotínka v Bulharsku

Žáci školního divadla Žert spolu se svými učiteli se konečně dočkali.  V rámci projektu Erasmus + nazvaném Významné historické mezníky a osobnosti České republiky a Bulharska se v dubnu vydali do bulharského města Sevlieva.  Cílem tohoto projektu je poznat historii a osobnosti obou zemí a společným tématem se tak staly postavy Cyrila a Metoděje, o nichž vypráví i příběh, který ve společném divadelním představení žáci ztvárnili.

Svůj pobyt v Bulharsku jsme zahájili prohlídkou partnerské školy Vasil Levski, kde se nám dostalo vřelého přivítání a někteří z nás se i zapotili při společném bulharském tanci. Odpoledne jsme samozřejmě nemohli vynechat procházku městem a blízkým okolím.

Věrozvěstové Cyril a Metoděj nás provázeli na výletech do míst, kde oba působili. Měli jsme možnost vidět základy hlavního města první bulharské říše Plisky nebo město Veliko Tarnovo, často nazývané Město carů.

A protože důvodem naší cesty bylo divadlo, tak nás samozřejmě neminuly ani zkoušky na prknech, co znamenají svět. I přes poměrně nabitý program měli žáci možnost navazovat nová přátelství, trávit volné chvilky se svými bulharskými kamarády, porovnávat život v Bulharsku a u nás a hlavně rozvíjet své jazykové dovednosti.

Plni zážitků a zkušeností se už těšíme na červen, kdy nám bulharští přátelé oplatí návštěvu, abychom mohli uvést premiéru společného divadelního představení s názvem Cyril a Metoděj.

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial