Domů » Aktuality » Masopustní průvod prošel městem, žáci a učitelé Žerotínky oživili tradici

Masopustní průvod prošel městem, žáci a učitelé Žerotínky oživili tradici

Tanec s medvědem, veselý zpěv a rej masek provázel pestrobarevný masopustní průvod, který zorganizovali učitelé a žáci meziříčské ZŠ Žerotínova. Průvod prošel dopoledne na masopustní úterý středem města, zastavil se na náměstí a potěšil svou návštěvou klienty i zaměstnance Senior parku, kde si společně zazpívali lidovky a rozloučili se s masopustem.

Nechyběla ani smrtka nebo tradiční kobyla. Na náměstí tančily společně maškary i pohádkové postavy. Veselý masopustní průvod ze Žerotínky přivítala na náměstí místostarostka města Yvona Wojaczková. „Vyhlédli jsme z okna radnice při zasedání městské rady a barevný masopustní průvod nás moc potěšil. Děkujeme za příjemné setkání,“ pozdravila účastníky masopustního veselí. Živá připomínka tradice, která ukončuje období hodování a zábavy a předznamenává předvelikonoční půst a rozjímání, jež skončí až očekávanými Velikonocemi, všechny bavila. „Rádi si společně s kolegy a žáky připomínáme tradice, které patří k životu nejen nás Valachů už po staletí. Není lepší připomínky tradice, než její živé pokračování. Děkuji učitelům i žákům za chuť se společně rozveselit a potěšit tak i ostatní, jako se nám to podařilo při návštěvě meziříčského Seniorparku,“ uvedl ředitel školy Milan Knápek. O společné akce, které připomínají tradice i historické události, se na meziříčské Žerotínce umějí společně postarat učitelé i žáci. Na podzim vytvořili společnou živou trikolóru, aby oslavili sto let republiky. Pietní akcí uctili oběti Lidic při výsadbě Lidické hrušně na pozemku školy. Radostné chvíle společně naopak prožili nyní při konci masopustu. Veselé chvíle čekají žáky i učitele školy také příští týden při společném divadelním vystoupení na místní přehlídce malých jevištních forem. Společně zahrají originální verzi oblíbeného muzikálu  Ať žijí duchové.

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial