Domů » Aktuality » Vzpomínku na Masaryka prožili v rámci hodiny dějepisu žáci Žerotínky

Vzpomínku na Masaryka prožili v rámci hodiny dějepisu žáci Žerotínky

Slavnostní vzpomínky na 169. výročí narození T. G. Masaryka se u jeho pomníku v parku Botanika zúčastnili také žáci 6. ročníku ZŠ Žerotínova v rámci hodiny dějepisu. „Děkujeme studentům místního gymnázia za pěkně připravené historické pásmo a organizátorům akce z řad města i svazu bojovníků za svobodu. Naši žáci si tak zážitkovou formou připomněli významný den a prožili společně emoce, které jsou do textů učebnic jen obtížně přenosné,“ uvedl ředitel školy Milan Knápek.

Hodiny dějepisu v ulicích města jsou pro žáky Žerotínky pravidelným oživením výuky historie. Na podzim loňského roku se setkali deváťáci s legionáři v legiovlaku. Výročí okupace Československa  nacisty, od kterého uplyne 80 let, si připomenou žáci společně u pamětních desek obětí 2. Světové války a u památníku holocaustu.