Domů » Aktuality » Rally dětem aneb přijďte s dětmi do servisu

Rally dětem aneb přijďte s dětmi do servisu

Malí budoucí závodníci se budou moci podívat zblízka na vše, co je bude zajímat. A nejen to.
Ve spolupráci s pořadateli 38. KOWAX Valašské Rally ValMez jsme připravili speciálně pro žáky škol zapojených do projektu „S Valaškou podle pravidel“ dvě exkurze do zázemí rallyového teamu. Využijeme relativního klidu v servisu, kdy budou vozy na trati a ve dvou přibližně hodinových exkurzích ukážeme dětem servis zblízka. Seznámíme děti s tím, co rally obnáší, s jakými vozy se jezdí, co to je rozpis, jak pracuje před i během rally posádka, mechanici a team, kolik a jaké práce se na vozech v servisu dělá, jak vypadá výbava závodníků, jak se stane člověk závodníkem a spoustu dalších věcí. Provedeme je celým servisem, ukážeme jim, jaké se používá nářadí a seznámíme je i s netechnickým zázemím týmu. Naučí se něco o pneumatikách a budou si moci vyzkoušet drobné servisní úkony. Na závěr se seznámí s motokárami, ve kterých se budou moci i vyfotit a řekneme jim, jak mohou začít s motoristickým sportem. Chybět nebude malý kvíz a drobná sada upomínkových předmětů. Průvodkyní jim bude Karolína Jugasová, spolujezdkyně, která navigovala řadu pilotů ve vozech od nejnižších tříd až po R5 a může tak dětem velmi dobře přiblížit atmosféru rally.

Pozvánka a ostatní informace