Domů » Aktuality » Žerotínka slaví čtyřicátiny, zlatou tečkou bude muzikál

Žerotínka slaví čtyřicátiny, zlatou tečkou bude muzikál

Celotýdenními oslavami si připomněla valašskomeziříčská Základní škola Žerotínova své 40. narozeniny. Nabitý program oslav v závěru září potěšil žáky, absolventy i přátele školy. Slavnostní týden vyvrcholil velkou zahradní slavností, koncerty a ohňovou show.

Kulaté jubileum slavila ZŠ Žerotínova už od pondělí 24. září. Vše zahájila vernisáž výtvarných prací a keramiky žáků školy, jejichž díla obdivovali návštěvníci akce přímo v prostorách Žerotínky. Nabitý program pokračoval v úterý dnem s Armádou ČR. Žákům školy se předvedli i s armádní technikou a bojovými ukázkami vojáci mechanizovaného praporu z Přáslavic u Olomouce. „Akce měla žáky školy nejen pobavit, ale také poučit. Seznámili se s historií a posláním současné české armády. Dozvěděli se také, jak se bránit v případě napadení a to i s praktickými ukázkami,“ uvedl ředitel ZŠ Žerotínova Milan Knápek.

Sportovní den i se skákacími hrady provázel středeční program oslav a na řadu přišla také vystoupení žáků školy. „Zazněla recitace a žáci zhlédli také divadelní představení, které si pro ně jejich spolužáci připravili. Tradiční výuku tedy doplnili povedené ukázky dramatické a kulturní výchovy žáků naší školy. Oslavy vyvrcholí počátkem října muzikálovým představením „Ať žijí …“ ve velkém sále Kulturního zařízení města v zámku Žerotínů.

Zahradní slavnost velkolepě zakončila slavnostní týden čtvrtečními koncerty žáků, absolventů a učitelů školy. Vystoupila například písničkářka Lucie Redlová nebo populární meziříčská formace The Dust. Všechny potěšily písně kapely divadla Schod, v němž účinkuje jako jedna z opor divadelního sboru ředitel školy. Zahradní centrum Valašské Meziříčí zajistilo tvořivou dílnu s dlabáním dýní. „Jak jinak oslavit jubileum než dobrou náladou. Žerotínka má za sebou úspěšné čtyři dekády a překonala i těžké časy optimalizace základního školství. Škola je nyní krásně opravena a má kvalitní pedagogický sbor, který je spolu s žáky i s rodiči součástí naší víry v dobrou budoucnost školy. Žerotínka je školou, která má další jubilea před sebou,“ poděkoval všem za přípravy oslav ředitel školy Milan Knápek.