Domů » Aktuality » Rajská zahrada

Rajská zahrada

Toto dílo vznikalo celoročně. Vytvářely ho dílek po dílku, kostičku po kostičce děti z keramického kroužku při ZŠ Žerotínova a klienti Hospice Citadela. Téma bylo jasné. Jestli chceme vytvořit něco nádherného, věčného a zároveň hlubokého a citlivého, je potřeba začít úplně od prvopočátku.

Děti téma nadchlo, poslouchaly příběh Adama a Evy a pak se s chutí pustily do práce. A že jí bylo. Vytvořit bájné ptáky, rajská jablíčka, jednotlivé dílky mozaiky a vše obrousit, namalovat, nachystat nám zabralo několik měsíců. Ale nevytvářely to samy. Velký díl poděkování patří Zuzce Vaculčíkové, která nás s klienty Hospice a s ostatními pracovníky vždy ráda přivítala a pomohla vytvořit nezapomenutelnou atmosféru. Bylo velmi dojemné pozorovat staré lidi, kteří se spolu s dětmi spojili v jeden team, a vzájemně si pomáhaly vyrábět jednotlivé dílky mozaiky, kterých nakonec bylo přes 700.

Zapojily se děti od 1. až po 5. třídu, některé nadšeně i mimo kroužek na naší překrásné družinové zahradě. Nadšení přešlo i na paní vychovatelku Aťku Palátovou, která taky vede děti ze svého dramatického kroužku ke spolupráci se seniory. Navštěvuje s nimi každý měsíc Seniorpark a podporuje děti, aby se podělily o svůj talent. Společně namalovali i krásné obrázky, které jsou součástí výstavy.

Tímto všem dětem moc děkuji za jejich trpělivost a ochotu aktivně strávit svůj volný čas se seniory, kteří jsou za jejich přítomnost tak vděční. Přála bych si, aby Vám všem výstava udělala radost a zahřála u srdíčka, protože v každém z nás je přeci kousek Ráje.

Zuzana Fatrsíková

vychovatelka ZŠ Žerotínova