Domů » Aktuality » ROK SE SEŠEL S ROKEM

ROK SE SEŠEL S ROKEM

Dvanáctého března to bude přesně rok, kdy se poprvé zavřely školy. Po podzimním zavření jsem nevěřil tomu, že se to ještě stane. A je to bohužel tady.

Od 1. 3. 2021 je opět z nařízení vlády úplně zavřená celá škola. V provozu není ani školní jídelna a školní družina.

Počítáme s tím, že postupné rozvolňování bude probíhat velmi pomalu a nejdříve za tři týdny.

Po celou tuto dobu, stejně jako doposud, bude probíhat distanční výuka.

Vím, že jako rodiče jste nervózní, hlavně Vy, kteří máte své děti v devátých třídách. Naši vyučující se snaží i v těchto podmínkách předat žákům co možná nejvíce informací, posílají i videa a návody na řešení příkladů a podobně. Je tedy jen na všech žácích, zda tyto možnosti využívají. Bohužel není v našich silách donutit někoho, aby se aktivně podílel na hodinách.

Uvědomuji si, že doba je velmi frustrující, děti ztrácejí zájem, nemají pevný řád a denní režim, mnozí se připojí, vypnou kameru a dělají úplně jiné věci, než je sledování výuky, chybí jim sociální kontakty, ale o tom už bylo napsáno mnoho článků. S těmito věcmi si opravdu bez Vaší pomoci nedokážeme poradit.

K tomu nám všem přeji hodně sil a hlavně zdravou mysl, plnou optimismu.

Milan Knápek, ředitel školy

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial