Domů » Aktuality » Žerotínka v JE Dukovany a v Dalešicích

Žerotínka v JE Dukovany a v Dalešicích

Před Vánocemi žáci devátých a osmých tříd naší školy navštívili jadernou elektrárnu Dukovany. Už  zdálky jsme mohli spatřit vysoké chladící věže, ze kterých stoupala pára. Ještě před prohlídkou jsme se byli podívat na přehradu Dalešice, která zároveň funguje jako přečerpávací vodní elektrárna. V Dukovanech nás uvítala paní průvodkyně, pustila nám pár krátkých filmů a rozdělila nás do dvou skupin, které mohly každá zvlášť pozorovat modely reaktoru a ostatních strojů sloužících k využití jaderné energie. O fungování jaderné elektrárny jsme už věděli hodně z výuky. Přesto výklad paní průvodkyně spolu s interaktivní prohlídkou realizovanou dvěma virtuálními průvodci byl velmi zajímavý. Dozvěděli jsme se i něco o historii samotné elektrárny. Po dvouhodinovém programu v elektrárně jsme zamířili do nákupního centra Olympia Brno, kde byla možnost se občerstvit i nakoupit vánoční dárky. Domů jsme se vrátili navečer, plni nových poznatků a dojmů z celého výletu.

Tereza Čtvrtníčková, IX. B