Domů » Aktuality » ZŠ Žerotínova navštívila Partizánske

ZŠ Žerotínova navštívila Partizánske

Letos se již po několikáté konal projekt města Valašské Meziříčí a slovenského města Partizánske. Ve čtvrtek 19. 10. jelo 7 našich žáků ze šesté třídy na ZŠ Malinovského z Partizánskeho, kde se nám dostalo srdečného přivítání.
Na úvod nás čekalo milé překvapení – vystoupení nejmladších žáků. Pak nám již paní učitelka představila vybrané žáky také ze 6. třídy. Doufali jsme v to, že si žáci z naší i slovenské školy budou rozumět, což vyšlo nad naše očekávání skvěle. Hned se seznámili při první seznamovací aktivitě. Umění spolupráce si dále vyzkoušeli při výrobě voňavých mýdel, které si následně vzali domů. Na závěr v česko-slovenských týmech soutěžili ve vědomostní hře, kde se dozvěděli zajímavé historické i zeměpisné fakta o Slovensku a Česku.
Po návštěvě školy, kde jsme dostali i výborný oběd ve školní jídelně a spousty dárečků, jsme se přesunuli na prohlídku města Partizánske. Paní učitelka nám řekla zajímavost o tomto městu, zavítali jsme do tradičního baťovského domku, nakoupili si suvenýry a navštívili tamní muzeum. Poznali jsme taky další ZŠ, která nese název po Radovanu Kaufmanovi, vítězi zlaté medaile v cyklistice v paralympiádě v Sydney (2000). Pak jsme se s našimi slovenskými přáteli rozloučili a jeli zpátky do Valmezu.
Děkujeme všem za vřelé přivítání a oběma městům za organizaci partnerského projektu. Doufáme, že budeme mít příležitost se brzy znovu potkat.