Domů » Aktuality » MASOPUSTNÍ PRŮVOD

MASOPUSTNÍ PRŮVOD

Ve čtvrtek 8. 2. 2018 chystáme na ZŠ Žerotínova masopustní průvod masek. Průvody tradičně chodily ve dnech před Popeleční středou, která zahajuje 40-ti denní dobu přípravy na Velikonoce. Během ní se nepořádaly žádné taneční zábavy, nehrála hudba, kromě nedělí se nejedlo maso. Na masopust tedy lidé měli poslední příležitost se poveselit, než začne období odříkání. Proto se převlékali do masek – v průvodech se objevovali medvědář s medvědem, dále řemeslníci, selky a sedláci, uniformované osoby (policisté, hasiči, železničáři, muzikanti), osoby s typickým oblečením (lékaři, zdrav. sestry, vynálezci, námořníci…), cikánky, pohádkové postavy (vodníci, rusalky, víly, trpaslíci, ne však strašidla-strašení není účelem!), cirkusáci, rostliny, hmyz či drobní živočichové, větší zvířata.

Při přípravě masek pamatujte na to, že průvod půjde městem (od školy vyjdeme cca v 10 hod., kdo nepřijde v masce, zůstane ve škole a bude se učit). Pokuste se ji vytvořit tak, aby v ní nebyla venku zima. Děkujeme!

Nejlepší masky budou odměněny!