Domů » Škola » Projekty » Vybavení školních dílen

Vybavení školních dílen

Název projektu: Pracovní dílny v ZŠ Žerotínova, Valašské Meziříčí

Popis projektu: Nové vybavení dílen přispělo ke zkvalitnění výuky pracovních činností a také volnočasových aktivit na škole. Aktuální vybavení již bylo za hranicí životnosti a nevyhovovalo současným potřebám žáků. Hlavním cílem projektu bylo vytvořit solidní pracovní prostředí, které umožňuje provádět motivující výuku, rozvíjet kompetence v oblasti práce a kooperace a zaujmout tak žáky tolik potřebným řemeslem.

Celkové náklady: 155 732 Kč

Dotace: 68 000 Kč

Projekt byl spolufinancován Zlínským krajem.

Nemáte prostory na školní dílny?

Nevadí.

Zlínský kraj vypsal grant na rozvoj polytechnického vzdělávání na základních školách.

Projekt MaS 05 – 19 PODPORA VYBAVENÍ DÍLEN NA ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH má sloužit na vybavení školních dílen. V současné době naše škola nedisponuje přebytečnými prostorami, které by byly vhodné pro školní dílny a proto jsme se vydali cestou mobilních dílenských pracovišť.

Vše se dá složit do dvou kufříků, které unese i žák prvního stupně. V jednom z nich je rozkládací ponk (zcela dostačující pracovní prostor pro jednoho žáka). Druhý pak slouží jako uložiště toho nejnutnějšího nářadí.

Možná to zní neuvěřitelně, ale je to řešení pro všechny naše žáky a kreativní učitele, kteří se nebojí využívat pro výuku i trochu netradiční řešení.

Pro inspiraci přikládáme i několik snímků.