Domů » Škola » Projekty » Světlo světa

Světlo světa

Rok 2015 byl Valným shromážděním OSN vyhlášen Mezinárodním rokem světla. Cílem této globální iniciativy je připomenout lidem celého světa výraznou roli světla a optických technologií v jejich každodenním životě a při budoucím rozvoji společnosti. ZŠ Žerotínova se k této iniciativě připojuje projektem s názvem SVĚTLO SVĚTA, který se na naší škole rozběhl 5. října a v různých formách poběží až do 16. listopadu.

Světlo můžeme vnímat nejen jako fyzikální jev, ale také v přeneseném významu slova jako důležitou životní hodnotu. Proto jsme projekt rozšířili i do oblastí, které se světlem souvisí nepřímo: citáty o světle, život s handicapem, životní priority… Výstupy ze všech aktivit bude možno sledovat na našich webových stránkách, ve škole na dveřích jednotlivých tříd nebo na závěrečné výstavě 16. listopadu, kdy bude projekt slavnostně zakončen.

Světlo nám ukazuje směr, kam se máme v životě ubírat. Světlem v životě nám mohou být lidé okolo nás, kteří jsou pro nás důležití. Světlem pro prvňáky by měli být jejich patroni, kteří jim symbolicky pomáhali v úterý roznést světlo po třídách. Naopak svou radostí, nadšením z objevování nového a svou hravostí mohou být pro ostatní ve škole světlem prvňáci.

Učme se na druhých vidět to hezké a zároveň nezapomínejme svítit svým životem ostatním lidem na cestu. Každý občas potřebuje potkat někoho, kdo mu posvítí.