Domů » Škola » Předškoláci

Předškoláci

Plavba č. 5 – POHÁDKOVÝ OSTROV

Základní škola Žerotínova zve všechny předškoláky a rodiče na PÁTOU PLAVBU – POHÁDKOVÝ OSTROV, která se uskuteční ve čtvrtek 21.2.2019 od 16,00 – 16,45 hodin.

Plavba č. 4 – SOVÍ OSTROV

Základní škola Žerotínova zve všechny předškoláky a rodiče na ČTVRTOU PLAVBU – SOVÍ OSTROV, která se uskuteční ve čtvrtek 10.1.2019 od 16,00 – 16,45 hodin.

INFORMACE PRO RODIČE K ZÁPISU DO PRVNÍHO ROČNÍKU

Vážení rodiče.

Vzhledem ke změnám MŠMT, které vstoupily v platnost od 1. 9. 2016, jsme se rozhodli, že i zápis do prvních tříd na naší škole projde určitými změnami.

• Zápis proběhne ve čtvrtek 4. 4. 2019 v době od 12,00 do 18,00 hodin.
  • Při registraci Vašeho dítěte ve školní jídelně, obdržíte kartičku s časovým údajem, kdy se dostanete na řadu (v ŠJ Vám bude poskytnuto drobné občerstvení – káva, čaj, pro mladší děti budou připraveny deskové a společenské hry).
  • Samotný zápis proběhne ve třídách I. stupně, kam budete nasměrováni zaměstnanci školy.
  • V místnosti, kde bude probíhat zápis, bude pouze jedna rodina a jeden učitel. Po dobu zápisu není ve třídě přítomen mladší ani starší sourozenec, ani prarodiče či jiní příbuzní. Prosíme, abyste přímo ve třídách nefotili a nenatáčeli Vaše dítě, protože by ho to mohlo zbytečně rozptylovat a nesoustředilo by se.
  • Zápis neberte jako nějaké „výběrové řízení“, ale pouze jako návod k tomu, co by Vaše dítě mělo zvládnout na začátku první třídy (první dva až tři měsíce ve škole).
  • Na konci zápisu s Vámi učitel, který prováděl zápis, zkonzultuje všechny činnosti, kterých jste byli přítomni.
  • Celý zápis by neměl přesáhnout dobu třiceti minut. Práce s dítětem by neměla přesáhnout dobu 20 minut. To je také doba, po kterou by se dítě mělo umět soustředit na práci (pozor, ne na hru).
  • Po skončení těchto činností se Vaše dítě vyfotí do našeho alba nových plavčíků a můžete odejít.
  • Rozhodnutí o přijetí bude vyvěšeno na webových stránkách školy www. zszerotinova.cz a na dveřích hlavního vchodu do školní budovy.
  • Rozhodnutí o nepřijetí žáka bude doručeno poštou do vlastních rukou.
  • V letošním školním roce budeme otevírat dvě první třídy s celkovým počtem žáků 40.
  • Případné dotazy zodpoví buď osobně nebo na mailové adrese zszerotinova@zszerotinova.cz ředitel školy.

Informace o naší škole

Počet přijatých dětí

Kritéria přijetí žáků do prvního ročníku

Formuláře ke stažení:

Žádost o přijetí