Domů » Škola » Zápis do I. ročníku

Zápis do I. ročníku

 

Výsledky zápisu do prvního ročníku 2024/2025

 

Zápis žáků do prvního ročníku proběhne letos prezenčním způsobem, tedy za přítomnosti dětí, pokud nebude určeno jinak. V pondělí 25.3.2024 od 8,00 hodin si můžete v Rezervačním systému k zápisu na webových stránkách školy zvolit přesný čas, kdy bude Váš zápis probíhat. Přihlášku vyplníte elektronicky, vytiskněte a podepište, pokud nemáte možnost tisku, tak Vám ji při zápise vytiskneme a Vy ji jen podepíšete.

Zapsány musí být děti narozené od 1. 9. 2017 do 31. 8. 2018 a děti s odkladem povinné školní docházky pro školní rok 2023/2024.

Dále:

Děti, které v době od 1. 9. do 31. 12. 2024 dosáhnou věku 6 let a jsou přiměřeně duševně a tělesně vyspělé může být přijato, pokud zákonný zástupce dítěte doloží VYJÁDŘENÍ KPPP NEBO SPC.

Dále pak i:

Děti, které v době od 1. 1. do 30. 6. 2025 dosáhnou věku 6 let a jsou přiměřeně duševně a tělesně vyspělé může být přijato, pokud zákonný zástupce dítěte doloží VYJÁDŘENÍ KPPP NEBO SPC A DOPORUČENÍ ODBORNÉHO (NAPŘ. DĚTSKÉHO) LÉKAŘE O ŠKOLNÍ ZRALOSTI.

Samotný zápis pak proběhne ve čtvrtek 4. 4. 2024 v době od 12,00 do 18,00 hodin v budově školy.

  1. Formulář k elektronickému zápisu najdete na stánkách naší školy zszerotinova.cz na úvodní stránce a v záložce Zápis do prvního ročníku.
  2. Kliknete na ikonu Zapsat dítě online a vyplníte zobrazený formulář. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů (telefonní číslo, e-mailová adresa, adresa bydliště, místo narození).
  3. Po odeslání tohoto formuláře Vám přijde na zadaný email Žádost o zápis dítěte do 1. ročníku a případně Žádost o odkad povinné školní docházky
  4. Pokud se z jakýchkoli důvodů nemůžete zápisu i s dítětem fyzicky zúčastnit, Žádost o zápis dítěte do prvního ročníku vyplníte elektronicky,  vytisknete, podepíšete a vyplněný formulář můžete doručit několika způsoby: 
   • Pokud máte datovou schránku, odešlete žádost datovou schránkou. ID naší datové schránky je 9e5nsn8
   • Pokud máte ověřený elektronický podpis, vyplníte žádost a opatříte ji elektronickým podpisem a odešlete elektronicky
   • Zašlete ji poštou (nejlépe doporučeně) na adresu školy Základní škola Valašské Meziříčí, Žerotínova 376, 757 01 Valašské Meziříčí
   • Nebo vytištěnou a podepsanou žádost dáte do obálky a vhodíte do schránky, která je na brance u hlavního vchodu do školy
   • Pokud Vám nevyhovuje ani jeden způsob, přijďte osobně ve čtvrtek 4. 4. 2024 v době od 12,00 do 18,00 hodin do budovy školy, tam s naší pomocí vyplníte žádost, my ji vytiskneme a vy ji podepíšete.
  5. Pokud budete žádat pro Vaše dítě odklad povinné školní docházky, musíte mít vyplněnu ještě Žádost o odklad povinné školní docházky. Aby mohla být tato žádost kladně vyřízena, musíte k žádosti přiložit doporučení školského poradenského zařízení (Pedagogicko-psychologická poradna) a doporučení k odkladu od odborného (např. dětského) lékaře. Pokud o odklad nebudete žádat, berte tento bod jako bezpředmětný.

   

 

 1. Případné dotazy k zápisu odpovíme buď na telefonním čísle 608457121, nebo na e – mailové adresa zszerotinova@zszerotinova.cz

  Těšíme se na Vaše děti a na spolupráci s Vámi.

 

Podmínky a kritéria přijetí žáků do prvního ročníku

Letem světem o škole

Často kladené otázky

Desatero pro rodiče

Logo ZŠ Žerotínova

ZŠ Žerotínova

Žerotínova 376
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: +420 571 611 199
Email: zszerotinova@zszerotinova.cz

Kde nás najdete
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial