Domů » Škola » SPECIÁLNÍ PEDAGOG

SPECIÁLNÍ PEDAGOG

Jmenuji se Renata Žáková a již pátým rokem působím na této škole jako školní speciální pedagog.

Jako školní speciální pedagog (ŠSP) vykonávám činnosti zaměřené na odbornou podporu integrovaných žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a všech ostatních žáků, kteří potřebují speciálně pedagogickou podporu a péči založenou na krátkodobých či dlouhodobých podpůrných opatřeních.

Činnosti školního speciálního pedagoga:

• podpora žáků se speciálními vzdělávacími potřebami (SVP)
  • spolupráce s výchovným poradcem, sociálním pedagogem a metodikem prevence (školské poradenského pracoviště)
  • individuální či skupinová práce s žáky se speciálními vzdělávacími potřebami (speciálně pedagogická péče)
  • konzultace a podpora pedagogů při přípravě a tvorbě individuálního vzdělávacího plánu pro žáky
    se speciálními vzdělávacími potřebami
  • konzultace a podpora asistentů pedagoga
  • spolupráce a komunikace s pedagogicko-psychologickými poradnami / speciálně pedagogickými centry a jinými institucemi
  • konzultace s rodiči zaměřené na průběžné vyhodnocování navržených podpůrných opatření pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami
  • vytyčení hlavních problémů žáka, stanovení individuálního plánu podpory
  • průběžné vyhodnocování účinnosti navržených opatření, dle potřeby navržení a realizace úpravy školního prostředí, zajištění speciálních pomůcek a didaktických materiálů
  • dokumentace a administrativa

Náplň činnosti školního speciálního pedagoga

Konzultační hodiny (přízemí vpravo) :

Pro rodiče        pondělí             7.00-7.45 hod

Pro žáky           každou velkou přestávku

Další konzultační hodiny kdykoli na základě předchozí domluvy.

Kontaktovat mě můžete přes Bakaláře nebo emailem zakova@zszerotinova.cz